Dawid Tomala – Złoty medalista IO w Tokio!

Z Tokio na iNET Meeting w Wiśle! Dawid Tomala, sensacyjny Mistrz Olimpijski i kontynuator wielkich tradycji polskiego chodu sportowego z wizytą na 26. iNET Meetingu!

Szliśmy sobie powoli, nie czułem tej prędkości w ogóle. W pewnym momencie zaczęło mi się nudzić, więc przyspieszyłem. Patrzę, a za mną nikogo nie ma, więc poszedłem swoje. No i wygrałem –  powiedział Dawid Tomala po tryumfie na igrzyskach w Tokio.

Przez lata chodziłem tylko 20 km. Zmieniłem dystans z nudów, potrzebowałem czegoś nowego, wyjątkowego. A dlaczego 50 km? Bo to była specjalność Roberta Korzeniowskiego, legendy, najlepszego chodziarza w historii. Dzisiaj też się nudziłem, przez 30 km było jak na wolnym treningu. Pomyślałem więc, że trzeba coś z tym zrobić – opowiadał mediom. 

W rezultacie dystans 50 km pokonał dwa razy w życiu – za pierwszym razem aby zdobyć kwalifikację na igrzyska. I za drugim, gdy poszedł po złoto igrzysk.

Jego droga do Tokio nie była usłana różami. Jak to często bywa w niszowych konkurencjach – brakowało pieniędzy, sponsorów. By sie utrzymać, musiał pracować. Był rozdarty, bo w sporcie na najwyższym poziomie nie ma półśrodków. Jeśli chciał osiągnąć sukces, musiał poświęcić wszystko. Trzy treningi dziennie między zajęciami zawodowymi było bardzo trudno wcisnąć. Razem z ojcem Grzegorzem postanowili zaryzykować” – pisał o nim Polsat Sport.

Prelekcja na 26iM Już 23.09 o godzinie 09:20

Dawid Tomala opowie o trudnej i wyboistej drodze do sukcesu, o realiach olimpijskich Tokio, których nie widać z poziomu fotela przed telewizorem, o realiach panujących w sporcie zawodowym i odpowie na pytania uczestników konferencji w Wiśle. 

Spotkanie poprowadzi Dominik Łaciak.

Dominik Łaciak – Storytelling w biznesie, czyli czym jest i co mówi twoja firma?

Projektuje i tworzy komunikację profesjonalną w biznesie, samorządzie i polityce. Z zawodu opowiadacz historii, a także CEO kooperatywy Kopalnia Kreatywna, która ma na koncie kilkadziesiąt kampanii medialnych, setki filmów, dziesiątki stron www, a nawet gazetę i serwisy internetowe. Dominik Łaciak to także autor strategii uznanych marek.

Prelekcja na 26iM Już 24.09 o godzinie 09:40

W trakcie 26. iNET Meetingu spotka się się z Wami z misją szerzenia wiedzy o storytellingu w biznesie, czyli opowie o tym, dlaczego warto opowiadać historie, a u podstaw wszystkiego powinna znajdować się dobrze zaprojektowana strategia marki. Przedstawi case’y z różnych branż, w tym opowieść o marce operatora.

Łaciak od wielu edycji jest związany z iNet Meeting i odpowiada za oprawę medialną konferencji – content na Facebooku i w innych mediach. To także narciarz, pilot wypraw alpejskich i autor brandu jednej z wiodących marek na tym rynku.