Przedłużenie do 30 września 2021 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów przewiduje nowelizacja rozporządzenia o ograniczeniach w czasie epidemii, która w poniedziałek ukazała się w Dzienniku Ustaw.

Jest to nowelizacja zmieniająca rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, która przedłuża je do 30 września 2021 r.

Oznacza to, że na obecnych warunkach 26 iNET może odbyć się w zaplanowany ,stacjonarnym trybie!

Według prognoz poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy w drugiej części września; poniżej tego poziomu dyskusja na temat obostrzeń jest bezprzedmiotowa – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Nasze najnowsze prognozy – cały czas zastrzegające, że są obarczone bardzo dużym ryzykiem – mówią o tym, że poziom tysiąca zakażeń dziennie osiągniemy dopiero w drugiej części września i myślę, że poniżej tego poziomu prowadzenie dyskusji na temat zaostrzeń jest po prostu bezprzedmiotowe” – powiedział Niedzielski na konferencji prasowej.

Poinformował, że w poniedziałek zostało opublikowane nowe rozporządzenie epidemiczne. Przedłuża ono do końca września dotychczasowe regulacje w zakresie obowiązujących obostrzeń. „One są zdefiniowane identycznie, jak w trakcie wakacji” – zaznaczył szef MZ.

Jak sami widzicie, nie ma na co czekać. Rejestracja pozostaje otwarta do 10.09!