Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl ponownie poszerza ofertę o nowe urządzenie. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować najnowszy model routera marki D-Link oznaczony symbolem DIR-2150, który obok modelu DIR-825 jest świetnym rozwiązaniem dla operatorów ISP, ze względu na zastosowanie w nim provisioningu opartego o protokół TR-069.

Urządzenie pracuje w dwóch pasmach 2.4 GHz i 5 GHz (DualBand) w standardzie Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, o maksymalnej prędkości przesyłu danych 2033 Mb. Został wyposażony w 5 portów Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s (1x WAN, 4x LAN). W urządzeniu zaimplementowano technologię poprawiającą efektywność przesyłu danych i zasięgu MU-MIMO sprawiającą, że kilka anten routera jest w stanie obsługiwać wiele urządzeń w tym samym czasie, nie powodując spadków prędkości. Posiada zaawansowane szyfrowanie WPA3, które chroni sieć przed dostępem niepowołanych osób. Konfiguracja i sterowanie routerem możliwe jest z poziomu aplikacji mobilnej D-Link Wifi, dzięki której można kontrolować czas jaki dzieci spędzają w sieci, ustalać harmonogramy dostępu do internetu oraz otrzymywać powiadomienia o podłączeniu się nowego urządzenia. Dodatkowym atutem jest możliwość sterowania routerem za pomocą komend głosowych (w języku angielskim) przy użyciu asystentów Google Home oraz Amazon Alexa.

Istotną funkcją routera DIR-2150, która będzie niezwykle przydatną dla operatorów ISP jest provisioning oparty o protokół TR-069. Pozwala to na zdalną i bezpieczną komunikację między urządzeniem końcowym, a dostawcą internetu, co umożliwia pobieranie konfiguracji routera z serwera operatora oraz zezwala na zdalną diagnozę i konfigurację bez konieczności wysyłania technika na miejsce dostarczenia usług lub angażowania użytkownika końcowego.

Router został wyposażony w 2-rdzeniowy procesor 800Mhz oraz 128MB pamięci RAM, co znacząco przyspiesza zadania sieciowe i poprawia przepustowość wszystkich aplikacji online. 

4 zewnętrzne anteny o zysku 5dBi zapewniają pokrycie dużej powierzchni stabilnym sygnałem.

Wartym uwagi jest fakt, iż urządzenie zostało wyposażone w 2 porty USB co pozwala na podłączenie drukarki, modułu 3G/LTE lub pamięci masowej.

Elegancki wygląd oraz czarna obudowa doskonale wkomponuje się w wystrój salonu lub biura.

Wymiary urządzenia wynoszą 205x132x36 mm, a waga 340g.

Urządzenia zostały wyposażone w cztery diody sygnalizujące poprawną pracę oraz port USB 3.0 z przodu obudowy. Z tyłu znajdziemy 5 portów Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s, wejście na kabel zasilający, USB 2.0, przyciski: zasilania, RESET oraz WPS.

W zestawie z urządzeniem znajduje się zasilacz, kabel RJ45 oraz instrukcja szybkiej instalacji.

Pełna oferta produktów marki D-Link dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności routerów firmy D-Link.

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa
Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D
Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000