~Leszek Błaszczyk, BATNA24

Chiński GigantXiaomi coraz to bardziej poszerza swoje portfolio. Tym razem, do oferty trafiła kamera Mi Home Security Camera 1080p (Magnetic Mount), znakomity następca poprzedniej wersji, którą wszyscy zapewne już znają. Tym razem producent zaprezentował niewielkich rozmiarów zewnętrzna kamerę, która posiada klasę szczelności IP65. Sprawia to, że kamera MJSXJ02HL idealnie nadaje się do montowania w warunkach outdoorowych. Jest odporna zarówno na wodę, jak i kurz. 

Xiaomi Mi Home Security Magnetic Mount

Nowością jest to, że kamera MJSXJ02HL posiada niezwykle estetyczny, okrągły korpus oraz magnetyczną podstawkę, która umożliwia zamontowanie kamery praktycznie w każdej lokalizacji. I trzeba przyznać, że magnes w kamerze Xiaomi trzyma naprawdę dobrze i bez żadnych problemów możemy zamontować urządzenie na ścianie, suficie a nawet na aluminiowych profilach sufitu podwieszanego. 

Nowa kamera WiFi od Xiaomi

Nowa kamera WiFi marki Xiaomi, to ulepszona wersja bardzo popularnej kamery Mi Home Security Camera Basic. Nowy model MJSXJ02HL dysponuje znacznie szerszym kątem widzenia, który wynosi, aż 170º i dodatkowo zwiększono klasę szczelności IP65
Podobnie jak w poprzedniej wersji, kamera została wyposażona w dwukierunkowy system komunikacji (full duplex), ale znacznie bardziej usprawniony. Dzięki temu komunikacja audio-wideo odbywa się bardziej na zasadzie połączenia telefonicznego, niż krótkofalówki (jak to miało miejsce w poprzednich modelach). 
Zaawansowana technologia wykrywania ruchu AI (AI Motion Detection), pozwala uniknąć fałszywych alarmów i umożliwia wysyłanie kamerze ostrzeżeń tylko wtedy, gdy wykryje ruch człowieka. Oczywiście funkcja ta nie oznacza, że kamera nie rejestruje wszystkich ruchów. Odpowiednio dobrana czułość, wpływa jedynie na mniejszą ilość powiadomień wysyłanych przez kamerę
Przechwytywanie obrazów odbywa się w formacie 1080P FHD z prędkością maksymalnie 20 klatek na sekundę i oczywiście kamera posiada wbudowany noktowizor 940nm w podczerwieni. 

Magnetic mount practice

Xiaomi kamera MJSXJ02HL – konstrukcja

Trzeba przyznać, że Chiński Gigant, dba o wygląd każdego ze swoich urządzeń. Tak jest również w przypadku nowej kamery Xiaomi! Jeśli chodzi o sam wygląd, to kamera prezentuje się bardzo ciekawie. Kulista konstrukcja i magnetyczna podstawka, sprawia, że możemy ustawić kamerę w dowolnym kierunku z absolutną swobodą ruchu. Dodatkowo magnetyczny wspornik z klejącą podstawką pozwala na umieszczenie kamery w dosłownie dowolnej lokalizacji. Nie można również zapomnieć o systemie przechowywania danych. Otóż system pamięci masowej jest podobny jak w poprzednich modelach i obsługuje kartę MicroSD o maksymalnym rozmiarze do 32GB. Można również skorzystać z chmury Xiaomi

Xiaomi camera magnetic fron back

Bezpieczeństwo to komfort!

Chyba każdy zgodzi się z tym, że nasze bezpieczeństwo idzie w parze z naszym komfortem. Bezpieczeństwo naszych najbliższych oraz naszego domostwa jest zdecydowanie najważniejsze! Xiaomi Mi Home Security Camera 1080p (Magnetic mount) nagrywa w rozdzielczości 1080p full HD i jak już wiemy posiada ultraszeroki obiektyw 170°. Dodatkowo kamera dysponuje zasięgiem nocnego widzenia (zasięg podczerwieni) do 10 metrów

Zobacz w ciemności 

8 dużych rozmiarów lamp podczerwieni 940nm, umożliwia naprawdę efektywne widzenie w nocy na odległość nawet do 10metrów. Dzięki temu możemy spokojnie spać, nie martwiąc się o bezpieczeństwo naszego domostwa. 

Xiaomi Camera Night Vision

Niesamowicie szczegółowe nagrania

Kamera Xiaomi Mi Home Security Camera (magnetic mount) umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości Full HD 1080P z prędkością 20 klatek na sekundę. Zarówno jakość obrazu, jak i jego płynność są niesamowite, nawet podczas oglądania nagrań na telefonie komórkowym. Bardzo czysty obraz, bez pikseli oraz „stop-klatek”, dzięki temu mamy płynny dostęp do podglądu naszego monitoringu. 

Wodoodporna kamera IP65. Ultra-szerokokątny obiektyw 170°

Nowa kamera od Xiaomi posiada klasę szczelności IP65, dzięki temu można ja montować na zewnątrz. Poza tym, kamera została wyposażony w ultra-szerokokątny obiektyw aż 170°, który umożliwia pokrycie znacznie większego obszaru. Tym sposobem, kamera bardzo skutecznie redukuje „martwe strefy”. 

Xiaomi camera wide angle

Zapis na kartach MicroSD + NAS w chmurze

Oprócz zapisu na karcie MicroSD, MJSXJ02HL ma również możliwość zapisywania zdarzeń w chmurze NAS. Jest to możliwe przy użyciu kompatybilnych routerówlub innych kompatybilnych urządzeń pamięci masowej

Magnetyczna podstawa

Jak już wcześniej wspomniałem, kamera posiada magnetyczną podstawkę. Dzięki temu, możemy zamontować i ustawić kamerę w dowolnym na dowolnej powierzchni, niezależnie Ci to będzie ściana, sufit czy jeszcze inna lokalizacja. 

Magnetic Mount