BlogBIG20200820e

Pewnie myślałeś, że to już koniec? Na Wasze szczęście jeszcze nie. Zostało nam kilka ostatnich, małych kroków, które rozświetlą Twoją markę i pozwolą Ci błyszczeć ponad konkurentami. Gdy mówiliśmy o wyróżnikach i przewagach konkurencyjnych, kładliśmy nacisk na organizację firmy, zespół, relacje z Klientami czy wreszcie na samą ofertę, której wyjątkowość zawsze zapewnia miejsce na podium. Dzisiaj czas w pełni wykorzystać potencjał Twojej nowo stworzonej marki i wypolerować ją niczym nowe BMW w salonie detailingowym.

Ponownie, co polecam powtarzać jak mantrę, należy wrócić do naszych pierwszych kroków i upewnić się, że we właściwy sposób określiliśmy grupę docelową swoich odbiorców i dobraliśmy właściwy ton komunikacji. Jest dobrze? Dokładnie tak jak chciałeś? Świetnie. To teraz znajdź czas i odwagę, żeby pomimo przeszkód i wątpliwości konsekwentnie zrealizować wszystkie swoje założenia. Czy to jednak wystarczy? Prawie.
Spotykając się z właścicielami firm różnych branż i analizując ich strategie sprzedażowe wyraźnie widzę większe rezultaty u tych, którzy zdecydowali się wyjść poza ramy klasycznego modelu wytwarzam>reklamuję>sprzedaję i sięgnęli po dodatkowe narzędzia nadające markom ich wyjątkowość. Jeśli jednak wciąż żyjesz w przekonaniu, że lepiej siedzieć cicho i po prostu robić swoje, to nic tu po mnie 😊 Jednak skoro już tu jestem podpowiem Ci co wyróżnia firmy, które są dzięki swojej rozpoznawalności generują większą sprzedaż.

Przede wszystkim najwięcej i najszybciej zyskują Ci, którzy pokazują ludzką twarz swojej firmy. Na banerach prezentują twarze, które Klienci mogą spotkać potem w biurze obsługi. W mediach społecznościowych prezentują swój zespół podczas wykonywania rutynowych czynności czy nawet podejmujących nietuzinkowe wyzwania. Uruchamiają kanał youtube, pozwalający potencjalnym Klientom na lepsze poznanie firm, wejście „od zaplecza” i większe zrozumienie mechanizmów, produktów, procesów czy relacji w zespole. To wszystko może sprawić, że Twoja firma nie będzie kolejnym dostawcą internetu w regionie a jej postrzeganie przez rynek znacznie się zmieni. Wykorzystując dostępne i bezpłatne narzędzia przestaniesz być anonimowy. Zyskasz jednocześnie wyjątkowe miejsce w podświadomości odbiorców Twojej komunikacji. Wciąż Cię nie przekonałem?


 

Czytaj także:
ZAPREZENTUJ SWOJĄ MARKĘ
OPRACUJ KOMUNIKACJĘ MARKI