BlogBIG20200813e

Cześć. Jeśli od niemal dwóch miesięcy działasz nad odświeżeniem swojej marki lub dla zwykłej praktyki projektujesz wirtualna markę w ramach treningu, przygotuj się. Dzisiaj czeka Cię sporo pracy. Przyszedł czas na przygotowanie prezentacji Twojej firmy. Gdy używamy słowa prezentacja większości z nas kojarzy się to jednoznacznie ze znienawidzonym PowerPoint, którego podstawowe wykorzystanie powoduje, że każda prezentacja, prelekcja czy wystąpienie wyglądają tak samo. Ale dzisiaj nie będziemy prowadzić szkolenia z narzędzi „mikromiękkiego”.
Prezentacja marki to podstawowe narzędzie do właściwego zaprezentowania wyróżników rynkowych firmy i sprawdzenia w praktyce czy Twoje pomysły mają potencjał. Pracując nad prezentacją, w wybranym wcześniej tonie komunikacji, zadbaj o szczegóły graficzne, leksykalne i efekt, który chcesz dzięki nim uzyskać. Pokaż swoją firmę w taki sposób w jaki chcesz aby widzieli ją inni. W pierwszej kolejności zadbaj o to, aby odbiorcy Twojej komunikacji mogli dokładnie poznać „czym to się je”, kim i czym jest Twoje przedsięwzięcie.

W kolejnym kroku połóż nacisk na swoją ofertę. Niech będzie przejrzysta, łatwa w odbiorze i zrozumiała dla każdego. Nie ma nic gorszego niż zagmatwane zasady, niezrozumiałe procedury i skomplikowany proces zakupowy/sprzedaży. 2 to za mało a 4 to zbyt dużo. Jeśli sprzedajesz pakiety internetowe, ogranicz się do trzech. Zbyt duży wybór owocuje brakiem wyboru. Najlepiej wiedzą o tym Ci, którzy próbowali dopasować swoje oferty do zróżnicowanych potrzeb Klientów i teraz zachodzą w głowę „dlaczego ten pakiet 200 Mbps się nie sprzedaje”.
Gdy jesteś już pewien, że Twoja prezentacja dobrze przedstawia markę a oferta jest konkurencyjna i przejrzysta, przejdź do tego co sprawi, że to właśnie Twoją firmę wybierze Klient. Ostatnie punkty Twojej prezentacji powinny zostawić po sobie dobre wrażenie i wywołać w odbiorcach chęć interakcji z Twoim biznesem. Słowem, postaraj się, aby potencjalni Klienci zrozumieli dlaczego to właśnie Ty i Twoja marka są dla nich najlepszym wyborem. Jeśli znasz swoje przewagi i grupę odbiorców, a do tego dopasowałeś właściwy ton komunikacji, to nie powinieneś mieć z tym zadaniem większych problemów.

POWER POINT
Tak, wracamy do znienawidzonego oprogramowania 😊 Przygotowanie prezentacji w PP do bardzo dobra praktyka, która pozwoli Tobie i Twoim pracownikom zawsze i wszędzie w ten sam, jednorodny sposób prezentować markę i jej przewagi. Tworząc kolejne slajdy zintegrujesz swoje pomysły z funkcjonowaniem firmy i jej zewnętrznym wizerunkiem. Dzięki niej ty i Twój zespół będziecie przygotowani na każde pytanie Klienta i odpowiecie na nie zgodnie z tożsamością zaprojektowanej marki. Zachowacie spójność, która na tak konkurencyjnym rynku nada Wam dużą wartość. Kolejny plus przygotowania prezentacji firmy to pełna gotowość na sprzedaż B2B.
Twoi Klienci biznesowi przeważnie zapoznają się z krótką broszurą lub zdawkową informacją na Twojej stronie internetowej. To samo oferuje Twoja konkurencja 😉 Dobrze przygotowana prezentacja sama w sobie staje się kropką nad „i” i sprawia, że to Twój przekaz jest najbardziej zapamiętany.

PRZESŁANIE
Jeśli wcześniej nie przygotowałeś „hasła” swojej marki, które w pełni odzwierciedla charakter i przewagi Twojej firmy, praca nad prezentacją pozwoli Ci je odnaleźć. Nasz siódmy krok brandingu może i jest bardzo wymagający, ale jak mawiał klasyk „żeby wyjąć, trzeba włożyć”. Jakby nie patrzeć jesteś już bliżej niż dalej końca całego procesu, a wynikające z pracy nad marką korzyści zauważysz prędzej niż myślisz. Powodzenia z Power Pointem.


 

Czytaj także:
BRANDING 6.0
BRANDING 5.0