BlogBIG20200730e

Dzisiaj po raz pierwszy piszę do Was nie tylko jako reprezentant iNET GROUP, ale również jako właściciel agencji marketingowej Dziupla Drwala. Pod tym szyldem, wspólnie z Barbarą Mikrut i zespołem podwykonawców, realizujemy kampanie produktowe i usługowe dla przedsiębiorców różnych branż w różnych regionach Polski. Ale o tym opowiem Wam więcej podczas najbliższego jesiennego iNET Meeting / OKTEL 6.
Nasza współpraca z iNETem trwa już niemal 3 lata. Huczne urodziny zrobimy gdy dobijemy do piątki 🙂 Na przestrzeni wspomnianych lat wypracowaliśmy wiele rozwiązań, które pozwoliły nam na wspólny rozwój i dostarczanie Operatorom wyjątkowych usług. Cyfrowy Tygodnik iNEWS oraz działania reklamowe pod szyldem iBOOK to chyba najbardziej znane owoce naszej współpracy. 1 sierpnia wrzucamy kolejny bieg i wskakujemy na wyższy poziom.

Co kilka miesięcy przedstawialiśmy Wam wyniki i zasięgi generowanych przez nas reklam i akcji promocyjnych na lokalnych zasięgach Operatorów. Teraz, gdy projekt wciąż rośnie, wprowadziliśmy nową formułę komunikacji, która pozwoli na lepszą realizację zadań i sprawną komunikację pomiędzy nami a zespołami Operatorów. Nad działaniami reklamowymi obecnie czuwa cztero-osobowy zespół złożony ze stratega, menadżera mediów i dwóch grafików. Dla najbardziej wymagających przygotowaliśmy grupę zewnętrznych dostawców, którzy zapewnią Wam kompleksową realizację dużych projektów reklamowych, takich jak kompleksowe kampanie o zasięgu wojewódzkim czy krajowym, bazujące na szerokim wykorzystaniu mediów i multimediów. Realizacje wideo i reklamy radiowe spójne z tradycyjnymi materiałami promocyjnymi, pozycjonowanie, remarketing i organizacja akcji promocyjnych na dużą skalę, w tym eventów.

Raz w miesiącu zobaczycie Dziuplę Drwala na łamach iNEWS. Nasze publikacje odsłonią przed Wami tajniki realizacji długofalowych strategii reklamowych. Opowiemy Wam o niezbędnych zasobach, kosztach i realizacjach, które dają gwarancję sukcesu. Zaprezentujemy też epickie wpadki marketerów i zagrożenia związane z niewłaściwym doborem narzędzi i wykonawców. Lokalny marketing jest relatywnie bezpieczny jednak  szersza skala jest pełna pułapek, które potrafią odbić się czkawką.
W naszym cyklu przedstawimy także obszerne pojęcie praw autorskich i ostrzeżemy przed niebezpieczeństwami czyhającymi na mniej wprawnych adeptów sztuki reklamowej 🙂

O PRAWACH AUTORSKICH
Z definicji, prawo autorskie to część prawa własności intelektualnej zawierająca przepisy wydane z myślą o ochronie interesów twórców i dotycząca stosunków prawnych związanych z tworzeniem, korzystaniem z utworów i ich ochroną. Słowem definicja szeroka, długa i zawiła jak Amazonka. Nic dziwnego, że na rynku można znaleźć wiele kancelarii prawniczych specjalizujących się w prawach autorskich. Jaki ma to związek z naszą branżą? W praktyce żaden. Chyba, że dyrektor jednej z dużych spółek zatrzyma się akurat w hotelu w małym miasteczku i zobaczy na banerze reklamowym lokalnego Operatora logo swojej firmy. Może zaśmieje się pod sumiastym wąsem, a może poprosi swojego prawnika o zgłoszenie sprawy do stosownych organów. Niemożliwe?

Pewien kolega Operator przysłał mi kiedyś zdjęcie billboardu, na którym Luc Skywalker promował, o ile dobrze pamiętam, usługi cięcia, gięcia i „wzdęcia” stali. Co na to Lucas Arts czy inna spółka, obecnie mająca prawa do marki Gwiezdne Wojny?
Rok temu nad jeziorem Żywieckim widziałem samochód terenowy firmy ochroniarskiej, ozdobiony logotypem G-data 🙂 Przypadek? Nie, zwyczajne lenistwo i żerowanie na cudzej kreatywności. Ale to nic. Ta szara strefa praw autorskich funkcjonuje wszędzie i ma się dobrze. Nikomu nie chce się podnosić krzyku czy „bawić” w wieloletnie procesy z powodu jednego baneru czy partii ulotek. Co jednak gdy sami możecie przypadkiem i niechcący je naruszyć, lub, co gorsza, stać się ofiarą czyjegoś nadużycia?

Śledźcie nasze publikacje na łamach iNEWS aby dowiedzieć się więcej o przysługujących Wam prawach, ograniczeniach i legalnych ruchach konkurencji, które mogą Wam bardzo zaszkodzić. Prosto z Dziupli.


 

Czytaj także:
NIE ZALEWAM
BRANDING 5.0