BlogBIG20200514b

Moniti – zielona czarna skrzynka dla Twojej serwerowni z nowym killer feature

zDALNYrESR

System monitoringu parametrów klimatycznych serwerowni  dla Operatorów ISP

Co to jest? 

Moniti jest urządzeniem monitorującym parametry infrastruktury technicznej IT umieszczonej w serwerowniach, Data Center, szafach serwerowych, przełącznicach itp. gdzie istotną rolę odgrywają warunki środowiskowe – temperatura i wilgotność powietrza  

Moniti potrafi odbierać informacje z dodatkowych czujników – wycieku wody, czujników dymu, czujników zalania, zaniku zasilania, kontaktronów oraz oraz wielu innych. Kiedy któryś z  parametrów zostanie przekroczony, Moniti natychmiast wysyła powiadomienie o wystąpieniu zdarzenia na SMS lub email do kilku użytkowników jednocześnie.

01

Dlaczego Moniti?

To jedyny kontroler na polskim rynku ze zintegrowanym modemem GSM do wysyłania powiadomień SMS i zdalnego resetu urządzeń za pomocą komend SMS. 

Moniti minimalizuje zagrożenia infrastruktury IT poprzez monitoring jej parametrów i ich rejestrację w czasie rzeczywistym. 

Natychmiastowe powiadomienia wysyłane SMSem i mailem pozwalają na szybką reakcję w przypadku ich wystąpienia (wysoka temperatura, wilgotność, zalanie, pożar, zanik fazy)

Bezawaryjność Twojej infrastruktury przekłada się na realne pieniądze. W maju został wzbogacony o nową funkcjonalność – zdalny reset przekaźników SMSem

Kontroler został zaprojektowany w taki sposób aby zajmować jak najmniej miejsca w szafie serwerowej. Może być montowany na szynie DIN lub w innym dowolnym miejscu za pomocą otworów montażowych

Zdalny reset SMS’em – po co jeździć do każdej awarii?

Nowy firmware v1.0.3 Moniti zawiera funkcję wysyłania SMSów do kontrolera, w postaci rozkazów sterujacych zintegrowanymi na płycie urządzenia przekaźnikami. Istnieje możliwość załączenia/wyłączenia przekaźników, a także załączenia przekaźników na określony czas (tzn. przekaźnik wyłączy się samoczynnie po czasie). 

Funkcja jest szczególnie przydatna do załączania/wyłączania urządzeń, znajdujących się w pobliżu Moniti. Reset urządzeń w trudno dostępnym obiekcie to tylko jeden wysłany SMS zamiast godzin i kilometrów

Jakie elementy wchodzą w skład podstawowego zestawu Moniti?

Zestaw Moniti Basic składa się z kontrolera Moniti, czujnika temperatury i wilgotności oraz 2 przekaźników do zdalnego resetu.

Dostępne czujniki opcjonalne: 

04

Czujnik temperatury i wilgotności 

06

Czujnik temperatury 

03

Czujnik dymu

02

Czujnik zalania

05

Czujnik zaniku fazy 

Zapraszamy do bezpłatnych 14-dniowych testów rozwiązania

Przetestuj za darmo przez 14 dni

Cena zestawu podstawowego bez SIM: 1499 zł netto

Zamów swoje Moniti lub zapisz się na testy TUTAJ.


Czytaj także:
URODZINY OVIGO
WYSOKOŚCIÓWKA WRÓCIŁA