BlogBIG20200514e

Czy małą łyżeczką da się najeść do syta? Czy dysponując znikomymi środkami powinienem rezygnować z reklamy? Czy mikro możliwości zawsze dają mikro rezultaty? Zacznijmy może od prostszego pytania – ile pieniędzy przeznaczasz miesięcznie na reklamę? Jeśli nie wiesz i inwestujesz w reklamę „od dzwona” lub jak Ci się przypomni, to od razu polecam zmienić taktykę. Takie działania w dłuższej perspektywie są drogie i nieefektywne.

Poza oczywistą regularnością działań polecam świadome planowanie wydatków reklamowych. Dobra praktyka podpowiada aby nasz budżet reklamowy wynosił 10-25% zysku firmy. Tak, jeśli jesteś małym czy mikro przedsiębiorcom, oznacza to pewnie zajrzenie do własnego portfela. Dlatego skuteczne i efektywne działania promocyjne są  najczęściej realizowane przez świadome i nastawione na rozwój podmioty. Na przykład, z prostego rachunku, przy zysku 10 000 zł otrzymujemy budżet reklamowy na poziomie 1 000 – 3 000 złotych miesięcznie. To kwota mikro. Nawet w relacji do potrzeb Operatora, który ma kilkuset i więcej Klientów. Sprawdźmy zatem na co musimy przeznaczyć nasz budżet reklamowy. A może raczej…na co nam wystarczy.

MIKRO BUDŻET REKLAMOWY

Projektowanie grafik (ulotki, banery, naklejki, plakaty, itp.)
Projektowanie gadżetów
Odzież robocza
Wydruk nośników (ulotki, banery, naklejki, plakaty, itp.)
Dystrybucja ulotek
Projektowanie animacji
Media społecznościowe (facebook, youtube, instagram, LinkedIn)

Lista skutecznych praktyk jest znacznie dłuższa, ale pewnie większości z nas pieniądze skończą się już na piątej pozycji naszej wyliczanki. Jeśli nasz mikro budżet wynosi ponad 2 000 zł, nasze szanse sprzedażowe znacznie się zwiększają. Większe kwoty, inwestowane we właściwy sposób, pozwolą nam na właściwą równowagę sił na lokalnym rynku i stały napływ nowych Klientów.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat efektywnego wykorzystania Mikro Marketingu i realnego zwiększania swoich szans sprzedażowych weź udział w BEZPŁATNYM webinarze iNET GROUP.


Nie masz 10 000 zł miesięcznie na działania reklamowe? Działasz lokalnie i zawsze przedkładałeś sprzedaż nad reklamę? Słowo „promocja” kojarzy Ci się z rabatem a nie promowaniem usług? Masz przyjacielu problem. Jak zaradzić tym wszystkim bolączkom? Spotkajmy się na bezpłatnym webinarze 14 kwietnia. Zapraszam pracowników i właścicieli firm.

Zarejestruj się na BEZPŁATNY WEBINAR.

webrej


 

Czytaj także:
NIE ZALEWAM
RMF ON-LINE -25%