BlogBIG20200507e

Tak, sam byłem sceptyczny. Bo przecież kiedy ostatnio w historii nowożytnej zdarzyło się tak, żeby państwo dało coś przedsiębiorcom? A żeby być obrotowo ścisłym, kiedy coś nam oddało? Moje lekceważące nastawienie było tak duże, że nawet nie zerknąłem w zapisy ustaw, nie wypełniłem dokumentów, które inni z dobrej woli podstawiali mi pod nos i nie wrzuciłem ich do maszyn podawczych, których akurat w Tychach nie brakuje.

Wczoraj zmieniłem zdanie. Zewsząd zaczęły dochodzić do mnie informacje od znajomych przedsiębiorców, którzy ze zdziwieniem, ale jednak chwalili się „hej stary, ZUS przesłał mi pieniądze”, „nie uwierzysz, odroczyli mi płatność na 3 miesiące” czy „tak, ja też przecieram oczy, ale właśnie otrzymałem subwencję z niskim procentem zwrotu”.

Gdy czytacie ten tekst pewnie właśnie siedzę nad dokumentacją, którą jeszcze dzisiaj dostarczę do stosownych instytucji. Chcę mieć jednak pewność, że moje wnioski nie zostaną odrzucone przez irytujące błędy formalne czy moje zwyczajne niedopatrzenia. Dlatego zadzwoniłem dzisiaj do kancelarii KLARP, która przychodząc w sukurs nie tylko mnie, ale wszystkim przedsiębiorcom, przygotowała coś co mogę śmiało nazwać „Podręcznikiem Tarczy”. Materiały z pod pióra specjalistą KLARP ukazały się w kolejnych dniach maja i pewnie to nie koniec. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych publikacji w cyklu wspierającym firmy.

Aby być na bieżąco, możecie śledzić ich facebook. Pamiętajcie, że konsultacje telefonicznie z kancelarią są bezpłatne dla członków iNET GROUP a dzięki uprzejmości KLARP i naszej wieloletniej współpracy stawki godzinowe i ryczałtowe nie mają sobie równych na rynku. Oczywiście z korzyścią dla Waszych portfeli.

Gdzie znaleźć wspomniane materiały? Jak wspomniałem wyżej, na KLARP facebook. Możecie je także pobrać bezpośrednio tutaj.

Pomoc finansowa z PUPPomoc finansowa z PUP

Tarcza PFR


 

Czytaj także:
KOLEGA DEVELOPER JUŻ NIE POMOŻE