BlogBIG0430c

Ja wracam do biura już w najbliższy poniedziałek? A Wy? Jak Wasz HomeOffice? Pracujecie 50-50, jedną nogą w sieni domu, drugą na zapleczu swojego biura? Spotykacie się z Klientami czy na razie unikacie bezpośredniego kontaktu? Stosujecie zdrowy rozsądek czy panicznie zaszywacie się w samotniach? A może wręcz przeciwnie, z napiętą klatą i pełni heroicznej głupoty wpadacie w tłum towarzyskich spotkań i figli na placach zabaw. Nie oceniam, ale o niektórych z nas się boję 🙂

W ostatnich tygodniach, zapewne podobnie jak wielu z Was, rozpoczęliśmy dyżury w biurze. Każdego dnia jedna lub dwie osoby z naszego zespołu były obecne w iNET GROUP, przy Kolistej 25 w Katowicach. Obecnie Czy to czyni nas ekspertami w bezpiecznych powrotach do biura? Absolutnie nie! Jakby nie było, to moja pierwsza Pandemia 🙂 Wasza zapewne też (umówmy się, że SARSy i inne niespodzianki ostatnich 30 lat przeszły u nas praktycznie bez echa). Mamy natomiast do dyspozycji informacje otrzymywane od Was, własne praktyki, rządowe wytyczne i odnalezione w internecie wskazówki. Przefiltrowane przez redakcyjne pióro, intuicję i odrobinę chłopskiego rozumu, prezentujemy dobre praktyki bezpiecznych powrotów do biura.

  1. Zadbaj o środki dezynfekujące i higieny osobistej.
  2. Wprowadź zasady przebywania wewnątrz i przemieszczania się w przestrzeni biurowej.
  3. Ogranicz wizyty z zewnątrz do absolutnego minimum.
  4. Przenieś spotkania biznesowe OnLine.
  5. Dezynfekuj narzędzia i stanowiska pracy.
  6. Dbaj o czystość w miejscach spożywania posiłków.
  7. Korzystaj z masek ochronnych.
  8. Zachowaj bezpieczną odległość.
  9. Dezynfekuj korespondencję.
  10. Reaguj na potencjalne objawy.

Czy to dobry moment na powroty? Czy już możemy czuć się bezpiecznie, czy może czeka nas kolejna fala zachorowań? Czy nasze decyzje trafią na podatny grunt? Co z naszymi zgranymi zespołami profesjonalistów? Jak podają media, aż 1/3 pracowników wróci w najbliższym czasie do biur. Część okaże się być bardziej skuteczna w warunkach HomeOffice i już nigdy nie wróci. Jeszcze inni otworzą swoje biznesy OnLine i zrezygnują z obecnych zawodów. Wszystkim życzmy skutecznych i bezpiecznych powrotów do biur.

Niezależnie od prognoz i przyszłego kształtu rynku cieszę się, że Polacy wreszcie myją ręce 😉


 

Czytaj także:
O LUDZIACH, KOMPUTERACH I KOŃCU ŚWIATA
KORONAWIRUS SZANSĄ DLA ISP