BlogBIG09042020z

Dystrybutor kabli i akcesoriów światłowodowych, firma xbest.pl ma przyjemność zaprezentować najnowszy produkt z rodziny mufo-przełącznic, oznaczony jako Tracom FTTX MDU H16, już dostępny w sprzedaży. Jest to rozwiązanie dedykowane do instalacji napowietrznych, zarówno dla kabli okrągłych jak i płaskich.

Zdjęcie 1

Obudowa posiada stopień ochrony IP65 i wykonana jest z wysokiej jakości materiału, odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich jak promieniowanie UV, wysokie (+60°C) i niskie (-40°C) temperatury oraz substancje chemiczne. Wymiary mufy wynoszą 304mm x 112mm x 82mm, a jej waga to tylko 1,25 kg.

Tracom FTTX MDU H16 występuje w dwóch wariantach:


– posiadającym pole komutacyjne na 18 adapterów SC Simplex

Zdjęcie 2


– w wersji z kasetami, w których można umieścić 2 splittery 1×8.

Zdjęcie 3


Mufa została wyposażona zarówno w 2 porty magistralne typu PG o średnicy 9mm jak i w port owalny UNCUT (2 x 18mm) umożliwiający wprowadzenie kabla magistralnego w przelocie (rozszytego) – bez konieczności jego przecinania. Kable klienckie (również te zakończone złączami) można wprowadzić przez jeden z 16 portów.

Zdjęcie 4


Montaż światłowodów magistralnych ułatwiają metalowe uchwyty wraz z opaskami ślimakowymi, a wszystkie metalowe komponenty wykonane zostały z materiałów odpornych na korozję. W konstrukcji mufy nie mogło zabraknąć sprawdzonego rozwiązania z poprzednich modeli jakim jest klamrowy mechanizm zamykania.

Zdjęcie 5


Mufę wyposażono w zintegrowaną tackę światłowodową o pojemności do 18 osłonek spawów.

Zdjęcie 6


Uchwyty na splittery optyczne oraz wbudowane organizery pozwalają na sprawną i intuicyjną organizację w jej wnętrzu.

Zdjęcie 7


Montaż mufy jest możliwy przy użyciu dedykowanych uchwytów słupowych (do zakupienia osobno, dostępne w ofercie xbest.pl), dzięki czemu możliwe jest jej sprawne zdejmowanie ze słupów telekomunikacyjnych – bez konieczności rozcinania taśmy stalowej. Komfort prac serwisowych dodatkowo zwiększa blokada pokrywy uniemożliwiająca samoistne zamknięcie.

Zdjęcie 8


Pełna oferta produktów marki Tracom dostępna jest na stronie internetowej xbest.pl.
Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat ceny wraz z dostępnością muf FTTX MDU H16 oraz ich wariantów!

XbestSiedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa

Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D

Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000


Czytaj także:
ILE ŚWIATŁA W POLSCE