Big483

Nie słyszę, nie widzę, nie powiem. Czasem właśnie tak się czuję, gdy przychodzi mi zmierzyć się z regulacjami, nowymi ustawami, obowiązkami, itp., którymi raz po raz obdarowuje nas tzw. władza. Kilka miesięcy temu miałem możliwość wspomnieć Wam o sprawozdaniach, które „należało” składać do GUS. O sprawozdaniach dotyczących Waszych abonentów. Wtedy sprawa umarła śmiercią naturalną. A właściwie została przeniesiona w tryb stand by. Takie sytuacje nigdy nie napawają optymizmem i budują spory niepokój.

Wczoraj otrzymałem od jednego z Operatorów (dzięki Daniel) pismo z GUS. Zapewne identyczne jak te, które wielu z Was otrzymało w ostatnich dniach. Mamy zatem ciąg dalszy historii, który wydaje się sporo wyjaśniać. Aby nie zanudzać Was kompletną treścią dokumentu, przedstawię jedynie kluczowy fragment całości.

W przedmiotowym zakresie dostawcy publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych pozostaną zobowiązani do przekazania do GUS danych w terminach:
– do 28 lutego 2020 roku, na podstawie ustawy z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz. U. poz. 1728),
– do 26 lutego 2021 roku, na podstawie ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. poz. 1775) (NSP).

Myślę, że teraz mamy jasność. Jeden termin bliski, drugi bardziej odległy. Jednak oba wydają się wiążące. Ja na wszelki wypadek zadzwonię do Mecenasa Latuszewskiego. Często to co na papierze a to co w rzeczywistości…no cóż. Halo, Michał?


 

Czytaj także:
TARAN NA ZATORY PŁATNICZE
BIURO OBSŁUGI KURIOZALNEJ

2 Comments

 1. Michał

  A czy GUS nie może zwrócić się z UKE? UKE może udostępnić te dane. Nie widzę przeszkód natury prawnej czy technicznej. Przecież co roku raportujemy wymagane dane a zdaje się, że będziemy musieli robić to dwa razy do roku.

  1. Cześć Michale,

   oczywiście, że byłoby łatwiej. Niestety nie mamy na to większego wpływu. Do lobbowania u władz powołaliśmy KIKE. Ale tu też nie da się pewnie zbyt wiele zrobić.
   Biurokracja zawsze była w naszym kraju zmorą. Będziemy informować na bieżąco, jeśli pojawią się nowe informacje.

   Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.